Tutuklu ve Hükümlüler Telefonla Kimlerle Konuşabilir ?

Telefonla görüşme ücreti görüşmeyi yapan hükümlü ve tutuklular tarafından karşılanır.
Her hükümlü ve tutuklu bu yönetmelikte belirtilen esaslar çerçevesinde eşi, çocukları, torunları,anası,babası,büyükbabası,büyükannesi,kardeşi,amcası, halası, teyzesi, dayısı, kayınbabası, kayınvalidesi, kardeşinin çocukları, kayınbiraderi,baldızı,görümcesi, eltisi, geline veya damadından birisi ile haftada bir defa telefon görüşmesi yapabilir.
Hükümlü veya tutuklu ,konuşmasına kendi adını ve soyadını söyleyerek başlar.Görüştüğü kişinin adını soyadını ve telefon numarasını tekrar etmesini isteyerek konuşmasına devam eder.

Telefonla Görüsme süresi kaç dakikadir?

Konusma süresi haftada bir kez olmak üzere 10 dakikadir.

Telefonla Görüsme Için Gereken Belgeler Nelerdir?

? Görüsecegi kisiye ait vukuatli nüfus kayit örnegi

? Görüsecegi kisiye ait telefon faturasi

? Görüsecegi kisiye ait muhtarliktan alinacak ikametgah belgesi

Dışardan yakınlarımızı arayabilirmiyiz?

Ceza infaz kurumlari ve tutukevlerinde hükümlü ve tutuklularin
disaridaki yakinlariyla telefonla görüsmeleri hakkinda yönetmeligin
4. maddesi h bendine göre hükümlü ve tutuklular disardan aranamaz.

Tutuklu ve Hükümlüyü kimler ziyaret edebilir?

Hükümlü ve tutuklular; eşi, anne, babası, büyükanne ve büyükbabası, çocuğu, torunu, kardeşi, gelini, damadı, kayınbiraderi, baldızı, yengesi, eniştesi, görümcesi, kayınvalidesi, kayınpederi, kayınvalidesinin annesi ve babası, kayınpederinin anne ve babası, eşinin başkasından olma çocuğu, büyükanne ve büyük babasının anne ve babaları, torun çocuğu, kardeş çocuğu, eşi, amcası, halası, dayısı, teyzesi ve bunların eşleri ile vasisi ve kayyımıyla görüşebilir.

Hükümlü ve tutuklular, yukarıda sayılanlar dışında kalan üç ziyaretçisinin adı ve soyadı ile bilmesi hâlinde adresini ceza infaz kurumuna kabulünden ve kendisine bu hususun tebliğ edildiği tarihten itibaren 10 gün içinde bildirir. Bu ziyaretçiler, ölüm, ağır hastalık, doğal afet, hükümlü ve tutuklunun nakli ya da ziyaretçinin ziyaret olanağını ortadan kaldıracak yerleşim yeri değişikliği gibi zorunlu hâller dışında değiştirilemez.

Ben bu listede yokum nasıl ziyaret edebilirim?

Yukarıda belirtilenler dışındaki kimselerin ziyaretine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı olarak izin verilebilir.

Aylık Açık Görüşe Kimler Gelebilir?

Hükümlü ve tutuklular, anne, baba, eş, çocuk ve torunlarıyla ayda bir gün açık görüş yapabilir.

Bayram ve Özel Günlerde Verilen Açık Görüşe Kimler Gelebilir?

Hükümlü ve tutuklular, Bakanlıkça uygun görülen, dinî ve milli bayramlar ile özel günlere mahsus olmak üzere, belirlenen tarihlerde, anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşleriyle açık görüş yapabilir.

Dışardan Yakınıma Hangi Eşyaları Getirebilirim?

Esya cinsi

Miktari

Esya cinsi

Miktari

Palto

1 adet

Esofman

1 takim

Mont

1 adet

Gömlek

4 adet

Ceket veya hirka

2 adet

Kazak

2 adet

Pantolon

4 adet

Pijama

2 takim

Spor Ayakkabisi

1 adet

Kislik Ayakkabi

1 adet

Iskarpin

1 adet

Tisört

3 adet

Kravat

2 adet

Kemer

1 adet

Iç çamasiri

-

Çorap

-

Terlik

1 adet

Havlu

1 adet

Bornoz

1 adet

Kaskol

1 adet

Sapka

1 adet

Yukarida sayilan esyalarin eskiyenleri yenileri ile degistirilmek suretiyle belirtilen miktarlari asmamak sarti ile degistirilebilir. Yukarida sayilanlarin disinda kalan diger ihtiyaçlari hükümlü kurum kantininden temin edebilir.

 

Dışardan Nevresim Takımı Getirebilirmiyim?

Ceza Infaz Kurumlarinda Bulundurulabilecek Esya ve Maddeler Hakkinda Yönetmeligin 15. maddesine göre hükümlüler idarenin verdigi nevresim takimi disinda nevresim takimi almak isterlerse bunu kurum kantininden temin etmeleri gerekir. Disardan getirilemez.

 

Tutuklu/hükümlüye dışarıdan kitap getirebilir miyim?

Evet ziyaret saatleri içerisinde kitap getirilebilir.


Dışarıdan tutuklu/hükümlüye nasıl para yatırabilirim?

PTT aracılığı ile Beyşehir PTT şubesine gönderilmek üzere hükümlü/tutuklunun ismini belirterek Beyşehir A3 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü adresine gönderebilirler.


Görüş gününde yakınım kurumda değilse görüşüm ne olur?

Görüş gününde tutuklu ve hükümlüler hastaneye veya mahkemeye gitmişler ise dönüş yaptıkları saatten itibaren mesai saatleri dahilinde görüş yaptırılır.

Avukat görüş saatlerini ne zaman yapılmaktadır?

Hükümlü ile avukatı, meslek kimliğinin ibrazı üzerine, tatil günleri dışında ve çalışma saatleri içinde, bu iş için ayrılan görüşme yerlerinde, konuşulanların duyulamayacağı, ancak; güvenlik nedeniyle görülebileceği bir biçimde, açık görüş usulüne uygun olarak görüştürülür.

Yakınıma yiyecek içecek getirebilirmiyim ?

Adalet Bakanlığının ilgili genelgesinde belirtildiği üzere Hükümlü ve Tutuklular kendilerine verilen iaşe harici ihityçlarını kurum kantininden temin etmektedirler. Dolayısıyla içeri yiyecek içecek girişi yasaktır. Açık görüş günlerinde hükümlü ve tutuklular daha önceden kantinden temin ettikleri yiyecek ve içecekleri yakınlarıyla görüş yerlerinde tüketebilirler.

Başsavcılık İznine Tabi Görüş Günleri?

Beyşehir A3 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlüleri tüzükte belirtilen kişiler dışındaki ziyaretçiler salı ve perşembe günleri Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan izin alarak görüşme yapabilirler. Diğer günler görüş izni verilmeyecektir. 

Ana Sayfa >>>